OPETH - The Last Will And Testament
Ja mám pocit, že Švédi sa vrátili až niekam k "Deliverance" a skutočne som nečakal, že ma to bude baviť až takto. Prvé vypočutia prinášajú zvedavosť a radosť; rastie to!
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Abych se přiznal, nová blackmetalová vlna uřvaných mladých pankáčů kázající své evangelium z hardcorových pódií mě v současnosti baví víc než třeba noví BEHEMOTH. Jedním z činorodých mladých živlů na této scéně jsou i liverpoolští WE COME OUT LIKE TIGERS, kteří do černého kovu vkládají tklivé houslové pavučiny, s ničím se neseroucí přímočaré crustové bouře i žesťová intermezza. Zatím jde pouze o nevybroušený polodrahokam, ale potenciál zde cítím velmi silný.
Kdesi jsem četl, že punk, hardcore a rock se mohou podávat v ušmudlané zvukové formě, ale metal by měl být vždy vypulírovaný do briliantového lesku. Zde to neplatí a je tomu tak dobře. Ke sklepnímu black metalu vlastně trochu špíny a prachu patří. Určitá neurvalost a hrubost, zde netradičně čouhá i z četných postrockových odboček. Spolu s obalem, u kterého si vždy vzpomenu na „Wildlife“ od LA DISPUTE, tato smečka jasně poukazuje na to, z jaké scény jejich černý kovový strom vyrůstá. Tomu vlastně odpovídá i živá prezentace, kterou jsem měl možnost dvakrát ochutnat na Rokycanském Fluff festu.
Výtku si dovolím mít snad jen k jediné drobnosti. WE COME OUT LIKE TIGERS od svého zplození před čtyřmi roky chrlí dle modelu „hlava nehlava“ jednu nahrávku za druhou, poplatně své mladické nerozvážnosti, ukvapenosti a nadrženosti. To by samo o sobě bylo v pořádku, já jen mám intenzivní pocit, že kluci nemají čas si s jednotlivými skladbami více pohrát. Dokáži si dost dobře představit, že pokud by se ustoupilo od určité aranžérské uspěchanosti a některé zárodky ještě dozrály, bude jejich tvorba i o několik levelů výše. Ale to jistě u této nadějné potentní smečky holobrádků přinese čas. Rozhodně si zde dovolím napsat jedno klišé: Zajímavý příslib do budoucna.
6,5 / 10
akosi som sa v tomto nenasiel. Par fajnych momentov, atmosferu to ma ale ...
Ja mám pocit, že Švédi sa vrátili až niekam k "Deliverance" a skutočne som nečakal, že ma to bude baviť až takto. Prvé vypočutia prinášajú zvedavosť a radosť; rastie to!
Aktuální EP ukazuje dvě tváře současně. Zprvu klasický symfonický patos, pak ovšem skladby „200 Years“ a „Live The Tale“, které se bez sborových refrénů obejdou, a hned je to o třídu lepší. Tudy vede cesta z tvůrčí smyčky a bezradnosti posledních alb.
Je to úplne posledný album THE CURE? Dôstojnejší odchod si neviem predstaviť. Spočiatku nenápadný album si ma postupne omotal melancholickou atmosférou. Hustý oblak hmly, z ktorej sa mi nechce hľadať cestu von. ,,Disintegration" pre toto desaťročie.
Návrat niekam k "Ghost Reveries" so zvukom posledných albumov. Stávka na istotu, ktorá však za vrcholmi tvorby zaostáva. Navyše, mňa osobne rozprávač pri sústredenejšom posluchu tohto koncepčného albumu irituje.
V jisté BDM RPG hře vytváříte ultimátní postavu a její charakteristiky definujete následovně: Násilí: 100%, Technické skills: 100%, Skladatelská inteligence: 100%, Šarm: 100%, Oddanost 100%, Laskavost: 0%. Do kolonky "Jméno" pak vyplníte: DEFEATED SANITY.
Už poněkolikáté zní otázka stejně: Zničil Einar Solberg další desku jinak velice talentované kapely? Odpověď zní: Zase to zvládl. Jeho hlasový projev je jak chilli. Koření. Měl by se používat citem. Když se tam toho najebe hodně, nedá se to žrát.
Hele, Blake Judd ještě žije. Enfant terrible (ale současně i schopný skladatel) US blacku je (znovu) zpět a tentokráte doručuje tradičněji pojatou kolekci. Šlape mu to dobře, tělo už má sice životem zhuntované, mysl však zůstává stále čerstvá.